Várni😃
Várni a megfelelő pillanatra. No, és kinek mi a megfelelő, alkalmas időpont?
Ha már kisgyermekkorban rávezetnek bennünket a szüleink, és a pedagógusok arra, hogy mindent nem kaphatunk meg azonnal, gyakran várni kell a dolgokra, akkor felnőttként sokkal türelmesebben és empatikusabban fogunk viszonyulni a felmerülő helyzetekhez és embertársainkhoz. Ezt korábban pszichológiai tesztekkel bizonyították óvodai kísérletek során.
Van, hogy úgy érezzük egy-két percet is nehéz várni, amikor valakivel konfliktusunk adódott. Ugyanakkor a kierőszakolt beszélgetés, olyan, mint a félig átsült kenyér, nyers. Például elriasztó lehet egy ember számára az a közlési forma, hogy azt mondod neki, azonnal beszélnünk kell erről. Helyette meg kell kérdezni, hogy ma mikor alkalmas neked a beszélgetés erről? Mert fontos. Ez a kölcsönösség, a tisztelet első lépése. Mindenki ideje értékes.
Türelmesen várjunk arra az időpontra, amely minden érintett félnek megfelelő a beszélgetésre! Másrészt illik négyszemközt kommunikálni, nem mások előtt, főleg, ha ketten vagyunk érintettek.
Az idő kedvez nekünk, mert nem a pillanat hevében fejezzük ki magunkat izgatottan, vagy indulatosan dühből, csalódottságból, hanem higgadtabban, megfontoltan, kedvesen tudunk beszélgetni az illetővel. A jó hír közlésének is meg van a kellemes időpontja. Gondolj bele, te örülsz valaminek és tudod, hogy a másik is örül majd, amikor megosztod vele a hírt, csak éppen ne akkor tedd, amikor ő elmerül a munkájában, vagy vizsgázik, és az leköti a figyelmét.
A szavak sebezhetnek. Érdemes várni pár percet, ha valaki bántóan beszél velünk, mielőtt válaszolnánk. Amit és ahogyan ő mond, az, őt minősíti, nem minket. Bármilyen hihetetlenül hangzik, ez az igazság. Ha bánt, amit hallunk, tudjuk, hogy az egy érzés, amit át kell éreznünk, tanulunk belőle és elengedjük. Nem érdemes azonosulnunk az érzéssel, mert az változik! Mi lelkek vagyunk.
Amikor szeretetteljes légkörben élünk másokkal, akkor nem sebezzük meg őket, az igazság azonnali cenzúrázatlan kimondásával. Megtaláljuk a módját, hogy türelmesen, kedvesen, tapintatosan fejezzük ki a gondolatainkat, érzéseinket.
Nem véletlenül mondták a régi öregek, hogy mielőtt megszólalsz, számolj el háromig, vagy hétig magadban.
Itt vannak a modern korunk vívmányai, az okos telefonok és a több száz hangulatjel, emoji finom használata, melyek egyetlen érintéssel életre keltik a szavakat. Használjuk élvezettel a jeleket, szimbólumokat, szavakat magunk és embertársaink örömére.
Fotó: Pinterest
Szeretettel:
PamKrisz
💗
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése