Az én komfortzónám és a te komfortzónád
Mit is jelent a komfortzóna? Azokat a kényelmes életkörülményeket jelenti, amiben valaki kellemesen, biztonságban otthon érzi magát.
Amikor arra buzdítanak, hogy hagyd el a komfortzónádat, azt érezheted, hogy olyan nehezebb feladatokat akarnak rád bízni, ami számodra nem kellemes, nem biztonságos. Jó esetben a fejlődésed érdekében hangoztatják a jóakaróid kéretlen vagy kért tanácsaikat.
Honnan tudhatja pontosan egy másik ember azt, hogy neked mire van szükséged? Vetődik fel benned a kérdés jogosan, hiszen nincs kettő egyforma életút, családi háttér, sérülések stb…A te komfortos övezeted lehet, egy másik személynek nem tűnik biztonságosnak, sőt futva menekülne el abból a helyzetből. Mert nem vagyunk egyformák, ugyanakkor szeretnénk érezni az egységet, összetartozást. Csak nem szabad elfelejtenünk, hogy az élet sokkal színesebb, mint mi azt fel tudnánk fogni.
Ott vannak a bennünket körülvevő hatások: a társadalmilag elfogadott normák, kitolt sportteljesítmények, a különböző kultúrák.
Mi life coachok nem adhatunk az ügyfeleinknek tanácsot, még akkor sem, ha azt kérik. Segíthetünk felismerni a lehetőségeket, erősségeket és motiválhatunk, mint edzők, hogy mindenki a számára legboldogabb életet élhesse.
Miért gondolják sokan, hogy a kényelmetlen, fájdalmas, gyors vagy drasztikus lépés lenne a megoldás a hónapok vagy évek óta elhúzódó problémájukra?
Nem mondom senkinek, hogy lépjen ki a komfortzónájából. Hanem azt mondom, fejlessze magát folyamatosan és éljen tudatosan, hittel vezérelve, önmagához és másokhoz szeretettel fordulva. Hallgatva a belső hangra, minden ember felismeri a számára legjobb kapcsolódásokat, döntéseket, lépéseket az élet minden területén. Ezáltal lehet igazán fejlődni és harmónikusan élni.
Nem szükséges:
- mások elvárásainak megfelelni
- felesleges terheket magunkra venni, majd áldozatként létezni
- nagy fájdalmak árán tanulni
- bedőlni a hangzatos kifejezéseknek, hogy most tedd oda magad, kockáztass, lépj ki a komfortzónádból stb…/ Miért nem minden nap kell élned és cselekedned? /
A fokozatosság preventív. Ezt tanultam a Testnevelési Egyetemen, és valóban az, ha nem akarsz folyton lesérülni.
Minden változik, mi is. Ezáltal a komfortzónánk szintén változik. A határaink kitolódnak annyira, amennyire fejlődünk, és ahogyan cselekszünk. Természetes, hogy vannak olykor félelmeink, erőfeszítéseink hiszen cselekszünk, mozgásban vagyunk, alkalmazkodunk. Ez az élet rendje. Mint, ahogy van apály és dagály. Vannak fordulópontok. Ettől még fontos, hogy az alap életkörülményeink békések, és nyugodtak maradjanak.
Szerintem nem lehet boldogságra lelni kényelmetlen érzések között. Ilyen helyzet például egy kikényszerített házasság, vagy egy mások által jónak tartott életpálya, lakóhely is.
Bízz magadban, mert csak te tudhatod pontosan, hogy mire van szükséged és az, aki teremtett minket.
Szeretettel: PamKrisz
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése